bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

 

Yeşilçam Kuşağı

Bir Araya Gelemeyiz

Bir Araya Gelemeyiz

Orhan Gencebay - Hülya KoçyiğitBir Araya Gelemeyiz, Orhan Aksoy'un yönettiği Hülya Koçyiğit ve Orhan Gencebay'ın oynadığı 1975 yapımı Türk filmidir. Senaryosunu Orhan Aksoy'un Suphi Tekniker ile birlikte yazdığı filmin başrollerinde Orhan Gencebay ve Hülya Koçyiğit oynamaktadır.  

Bir Araya Gelemeyiz filminin ilk gösterim tarihi 1975'tir. Bir Araya Gelemeyiz Filminin yönetmeni Orhan Aksoy filmin müzikleri Orhan Genebay yapmıştır. Filmin senaryosu Orhan Aksoy ve yapımcısı Selim Soydan'dır.

Bir Araya Gelemeyiz Filminin konusu;  Orhan’ın gönderdiği besteler sayesinde ünlü bir şarkıcı olan Füsun’a olan karşılıksız aşkı anlatılır. Orhan kardeşinin hayatını mahvedenleri öldürdüğü için hapse düşmüştür. Hapiste iken çocukluk aşkı Füsun’a bestelerini gönderir. Füsun’un besteleri kimin gönderdiğinden haberi yoktur. Aftan yararlanıp hapisten çıkan Orhan, Samsun’da baba mesleği olan tekne imalatıyla uğraşırken iş dolayısıyla İstanbul’a, Füsun’un bulunduğu semte gider. İstanbul’da eski hapishane arkadaşlarıyla karşılaşan Orhan, kendisini Füsun’un da içinde bulunduğu tehlikeli bir durumda bulacaktır.
 
Bir Araya Gelemeyiz filminin oyuncular: Orhan Gencebay,Hülya Koçyiğit,Yıldırım Gencer,Aysun Güven,Muzaffer Tema,Bora Ayanoğlu,Leman Akçatepe,Ayşen Gruda,İsmet Erten,Hikmet Taşdemir,Mümtaz Ener,Osman Alyanak,Şeref Çokşeker,Hakkı Kıvanç,Erol Şen,Yılmaz Kurt,Dündar Aydınlı,Hüseyin Zan,Kenan Karagöz,Yusuf Çetin,Muzaffer Civan,Mehmet Yağmur,Ahmet Karaca,Yusuf Çağatay