bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

 

Yeşilçam Kuşağı

Almanya Acı Vatan

Almanya Acı Vatan

Hülya Koçyiğit - Rahmi SaltukAlmanya Acı Vatan; Hülya Koçyiğit ve Rahmi Saltuk'un oynadığı 1979 yıl yapımı Türk Filmidir.

Almanya Acı Vatan filminin oyuncuları; Hülya Koçyiğit, Rahmi Saltuk, Mine Tokgöz, Fikriye Korkmaz, Bedri Uğur, Orhan Alkan, Bigi Schöner, Seda Sevinç,
Sabahat İzgü'dür.

Almanya Acı Vatan filminin Senaryosu Zehra Soydan, yönetmenliğini de Şerif Gören yapmıştır. Filmin müziklerini Rahmi Saltuk Görüntü yönetmenliğini de İzzet Akay üstlenmiştir.
 

Almanya Acı Vatan filminin konusu: Film, Türkiye’den göç etmiş işçilerin Almanya’daki yaşamlarını yeni evli bir çiftin hikâyesi üzerinden konu eder. Almanya’ya gitmek isteyen Mahmut, orada çalışan Güldane ile formaliteden bir evlilik yapar. Güldane, Mahmut ile evlenip onu Almanya’ya aldıracaktır. Mahmut da karşılığında tarlası ve hayvanlarını Güldane’ye verecektir. İkilinin Almanya’ya varmasıyla yolları ayrılır. Fakat gurbet hayatının ağır koşulları ikiliyi birbirlerine yakınlaştırır. Bir süre sonra, evliliklerini gerçek kılmaya karar verirler. Ancak Mahmut’un geçireceği dönüşüm, Güldane’nin önemli kararlar almasına sebep olacaktır.