bizi takip edin
bizi takip edin
bizi takip edin

 

Yeşilçam Kuşağı

Arım Balım Peteğim

Arım Balım Peteğim

Türkan Şoray - Cüneyt ArkınArım Balım Peteğim; Türkay Şoray ve Cüneyt Arkın'ın başrollerini paylaştığı 1970 yıl yapımı Türk Filmidir.

Arım Balım Peteğim filminin oyuncuları; Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Cevat Kurtuluş, Aynur Aydan, Münir Özkul, Sami Hazinses, Aziz Basmacı, Ergun Köknar, Kayhan Yıldızoğlu, Bora Ayanoğlu, Zeki Sezer, Memduh Ünsal, Kenan Özcan, Hayri Esen, Nilgün Kasapbaşoğlu, Orhan Çoban, Muzaffer Yenen'dir.


Yönetmen: Muzaffer Arslan
Senaryo: Bülent Oran , Muzaffer Arslan
Yapımcı:  Muzaffer Arslan
Müzik: Engin Arman
Görüntü Yönetmeni: Cengiz Tacer , Necati İlktaç
Süre: 86 dk
Tür:  Dram, Duygusal, Müzikal


Arım Balım Peteğim filminin konusu; Filmde, bir kadının sevdiği adama yıllar sonra kavuşması konu edilir. Dedektiflik yapan Mehmet, son işinde sosyete çapkını Harun’u takip eder. Harun bir iş adamının karısıyla beraberdir. Mehmet bunu tespit edince durumu iş adamına anlatır. İş adamı da Harun’u öldürmeye karar verir. Mehmet’in kızı Zeynep bu cinayeti engellemek için gidip Harun’u uyarır. Bu ziyarette Zeynep, Harun’a âşık olur. Birkaç defa görüşürler ve bir beraberlik yaşarlar. Ancak Harun uzun süreli bir iş seyahatine çıkar ve Zeynep’i terk eder. Harun’dan hamile kalan Zeynep, çocuğunu yalnız büyütmek zorunda kalır. Aynı zamanda konservatuardan mezun olur ve şarkıcılık yapmaya başlar. Bir gün çalıştığı gazinoda Harun ile karşılaşır. Yıllar sonra yolları kesişen çift yeni bir beraberlik yaşayacaktır.